OSB desky

Naše nabídka

Standardní sortiment držíme celoročně skladem.

Zajistíme montáže OSB desek - např. pobití střech, podbití říms, obklady štítů apod.

Nabízíme formátování desek na požadované rozměry a dopravu na místo určení.

V případě jakéhokoliv dotazu či speciálního přání Vám jsme plně k dispozici.


OSB desky - popis

Desky z orientovaných plochých třísek (z angl. Oriented Strand Board) jsou velkoplošné materiály na bázi dřeva. Vyrábí se lisováním několika vrstev velkoplošných třísek spojovaných pojivem z umělé pryskyřice.

Touto technologií vzniká velmi tuhý, pevný a stejnorodý materiál. OSB desky mají výborné mechanicko - fyzikální vlastnosti, dají se použít i ve vlhkém prostředí (OSB 3), samozřejmostí je zdravotní nezávadnost (emisní třída E1). Tyto materiály jsou velice dobře opracovatelné, bez problémů je lze řezat, frézovat, vrtat a přibíjet.

Použití OSB desek

OSB_pobiti_mensi.jpg, 16kB Desky OSB jsou základním konstrukčním materiálem dřevostaveb. Používají se k opláštění venkovních a vnitřních s  těn, podhledů a podlah. Velmi často se využívají k bednění střech (OSB 3).  Vzhledem k jejich rozměrové stálosti a lepší rovinnosti povrchu jsou vhodné pro bednění střech pod povlakové krytiny, asfaltové šindele, živičné pásy, apod.

Další možné použití nacházejí v betonářském průmyslu jako materiály pro ztracená bednění betonových konstrukcí.

Vzhledem k vynikajícím pevnostním charakteristikám se používají také k výrobě palet, obalů a přepravních kontejnerů.

Jejich atraktivní vzhled je možné rovněž využít v interiérech jako pohledové vrstvy, k výrobě nábytku, zahradních staveb apod.

Prodáváme pouze OSB SUPERFINISH® ECO bez formaldehydu

Desky OSB SUPERFINISH® ECO se vyrábějí z kvalitního jehličnatého dřeva. Převažující dřevinou je smrk, částečně se využívá i borovice. Tenké a velkoplošné třísky se šetrně vysuší, nanesou syntetickými pryskyřicemi a stanoveným podílem parafinové emulze. Lisování desek probíhá v nepřetržitém procesu kontinuálního lisování při spolupůsobení vysokých tlaků a teplot. Mimořádně dobrých mechanických vlastností je dosaženo jak výběrem vhodného zdravého dřeva, tak definovaným tvarem dřevěných třísek a zejména pak orientovaným vrstvením do tří na sebe navzájem kolmých vrstev. Oproti výrobě standardních OSB desek se používá výhradně pojivo na bázi polyuretanových pryskyřic, které neobsahuje žádný formaldehyd. Obsah této látky se tak redukuje na jeho úroveň obsaženou v dřevní hmotě v přírodě a OSB SUPERFINISH® ECO se tak stává plnohodnotným materiálem vhodným i pro veškeré aplikace v interiérech a nábytkářském průmyslu.
Pobočky
Prodejna Dobříš
U Pivovaru 1898, 263 01 Dobříš
Tel.: 318 521 075
Email: prodejna@biossro.cz
Prodejna Česká Lípa
Plynárenská 835, 470 01 Česká Lípa
Tel.: 725 84 81 84
Email: prodejnacl@biossro.cz

Pondělí - Pátek   6:30 - 18:00 hod.
Sobota               8:00 - 12:00 hod.

Pondělí - Pátek   7:00 - 18:00 hod.
Sobota               8:00 - 12:00 hod.